Connect with us

Spor

Kilo Vermek İçin Ne Kadar Hızlı Yürümelisiniz?

Kilo Vermek İçin Ne Kadar Hızlı Yürümelisiniz?

Fazlalıklarından kurtulmak isteyenler düzenli şekilde yürüyüş yaptığında kısa sürede kilo verebilmektedir. Bu spor çeşidi sayesinde kilo vermek için ne kadar hızlı yürümelisiniz? mantığı ile hareket edenler hem kilo vermekte hem de kendilerini daha iyi hissetmektedir.

Yürüyüş Yapmanın Kilo Vermedeki Etkisi

Düzenli ve doğru şekilde yapılan her spor etkinliği kısa sürede kilo vermek için etkili olmaktadır. Yürüyüşte bunlar arasında başta gelmektedir. Düzenli rutinler halinde ve belirli bir tempoda gerçekleştirilen yürüyüş eylemi kişilerin belirli süre içerisinde kilo vermesini sağlamaktadır. Kilo vermek için yürüyüş yapıldığında ilk olarak ağır tempoda başlanmalıdır. Sonrasında ise vücudun ısınmaya başlamasıyla yürüyüş daha hızlı hale getirilmelidir. Yürüyüş sırasındaki hızlanma miktarının kişilerin kendilerini rahat hissedebileceği fakat tempolu olacak şekilde ayarlanarak uygulanması gerekmektedir.

Hızlı Yürüyüş Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hızlı yürümeye geçmeden önce ağır bir tempoyla vücudun ısıtılması gerekmektedir. Beş dakikalık yürüme sonrasında hızlı yürümeye geçilebilmektedir. Omuzlar geride ve baş dik bir şekilde uygun duruş şekliyle yürümeyi hızlandırmak faydalı olmaktadır. Kesin adımlar ve belirli bir ritim ile hızlı yürümek ve bunun yanında da yere önce ayak parmakları basacak şekilde doğru adım atmak gerekmektedir. Bu şekilde başlanan hızlı yürüme eylemine ilk günlerde 30 dakika sonraki zamanlarda ise fiziksel duruma göre daha uzun süreler devam edilebilmektedir.

Okumaya devam et
Advertisement
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı