Connect with us

Spor

Karın Kası Çalıştırmanın Kolay Yolları

Karın Kası Çalıştırmanın Kolay Yolları

Karın kasları vücudu güzel gösteren ama şekil alması en zor olan kaslardır. Karın kaslarının esas görevi vücudun dik durmasını sağlamaktır. Yeteri kadar çalışmayan kaslar gevşeyerek göbek oluşur. Vücutta en zor eriyen ve en zor şekil alan kaslar karın bölgesinde bulunur. Buradaki yağlardan kurtulmak için karın kası çalıştırmanın kolay yolları ile sıkı çalışmak gerekir ancak tek başına yeterli gelmez. Beslenme spor yapmak kadar öneme sahiptir.

Karın Kası İçin Hareketler

Mekik çekmek: Mekik çekmek, karın kası için yapılacak en iyi hareketlerdendir. Bu hareketi yapmak için düz zemin üzerine sırt üstü uzanılır, dizler kırılır ve ayak tabanları yere basacak şekilde omuz hizasında açılır. Eller enseye koyularak ayaklar yerden ayrılmadan kalkıp tekrar yatılır. Bu hareket sırasında, kalkarken nefes alıp, yatarken nefes verilir. Karın kaslarının bir zaman sonra ağrımaya başladığı fark edilir. Düzenli yapılmalıdır.

Twist: Yan karın bölgesindeki kasları çalıştırır. Ayaklar omuz hizasında açık ayakta durulur. Bu hareket esnasında sağa ve sola dönüldüğünde birkaç saniye bekleyip devam edilir.

Bacak kaldırma hareketi: Alt karın kasları için yararlıdır.

Karın kası için diyet yapmak da oldukça önemlidir. Vücudumuzda en çok yağ olan bölge karındır. Bu yüzden fit bir görüntü hayal ederiz. Eğer karın bölgesindeki yağ oranı fazlaysa, karın kası egzersizlerini yapsanız bile bu bölgedeki kaslar görünmez. Yani boşuna enerji harcamak anlamına gelir. Karın kası yapmak isteyenler sadece fazla kilo sorunu olanlar değildir. Çok zayıfsanız bile bir miktar kilo alıp egzersizlerle yağlar kasa çevrilebilir.

Okumaya devam et
Advertisement
ilgi çeken başlıklar…
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı