Connect with us

Sosyal Medya

Instagram Fotoğraflarınızı Öne Çıkarmak İçin 10 Etkili Yol

Instagram Fotoğraflarınızı Öne Çıkarmak İçin Etkili Yol

Instagram Fotoğraflarınızı Öne Çıkarmak İçin 10 Etkili Yol

Sosyal medyalar arasında popüler olan Instagram her geçen süreçte yenileniyor. Bireyselliği ve yaratıcılığı ön plana çıkaracak yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Kişiler de bazı puf noktalar ile Instagram fotoğraflarını öne çıkarabilir. Bunun için denenmesi gereken bazı yöntemler vardır.

  1. Birden Fazla Hesap Kullanımı İle Hikaye Paylaşma

Instagram hikaye özelliğinde farklı kullanıcıların profiline yönlendiren bağlantı eklenebilir. Çoğu kişi bu yöntem ile favori hesaplarına yönlendiriliyor. Birkaç arkadaşı paylaşımlarda etiketlemek de fazla kullanıcıya ulaşma konusunda yapılacak işlemlerden biridir.

  1. İlgi Çekmenin Önemli Bir Yolu Boomerang Kullanma

Boomerang sayesinde iyi hazırlanan ve insanlar üzerinde farklı algılar oluşturan videolar ile dikkat çekmek çok daha kolay. Instagram hesabına bağlı Boomerang kullanımında telefonu sabit tutarak görüntü kalitesini ayarlamak da önemlidir.

  1. Slayt Gösterisi İle “Önceki ve Sonraki” Algısı Yaratma

Slayt gösterisinde farklı pozları beraber yükleyerek geçiş özelliği sayesinde dikkat çekmek çok kolay. Mesela çocukluk fotoğrafı ile son zamana ait fotoğrafın geçiş özelliği ile paylaşılması dikkat çekici bir özelliktir. Her iki fotoğraf için de aynı düzenlemeler yapılarak daha iyi görünmesi sağlanabilir.

  1. Çekici Paylaşımlar İçin Görsel Zincirleme Kullanma

Bazı kişilerin paylaşımları incelendiğinde mükemmel bir koordine dikkat çekiyor. Belli bir temaya uygun ve ayni düzenlemeler ile paylaşılan fotoğrafları ile görsel zincir algısı oluşturmak mümkündür. Böylece profili ziyaret eden kişiler için dikkat çekici bir özelliktir.

  1. Paylaşımlarda Dev Kare Etkisini Kullanma

Instagram için kullanılan bazı uygulamalar ile profil üst seviyeye kolayca taşınabilir. Özellikle bir fotoğrafı 3, 6 ya da 9 kareye bölen Giant Square uygulamasını kullanmak tavsiye edilir. Fakat bu uygulama için seçilen fotoğrafın çözünürlüğünün yeterli olmasına dikkat edilmelidir.

  1. Perde Arkası Algısıyla Slayt Gösterisi Kullanma

Kurumsal hesapların dışında bireysel hesaplarda da kişiler uğraştıkları işler konusunda dikkat çekici paylaşımlarda bulunuyor. Özellikle sanatsal işlerle uğraşan kişiler, yaptıkları işlerin aşamalarını paylaşıyor. Bu gibi fotoğraflar da pek çok kişi tarafından ilgi görüyor.

  1. Fotoğrafların Düzenlemesi İçin Farklı İlham Kaynakları Kullanma

Instagram paylaşımlarında fotoğraf düzenlemeleri için Instagram uygulaması içindeki filtreler yeterli olmayabiliyor. Fotoğraflardaki ışık ayarları ve netlik gibi ayarlar farklı bazı uygulamalar ile daha iyi aşamaya gelebiliyor. Fotoğraflardaki düzenlemeler ve kullanılan araçların kullanılmasıyla paylaşılacak fotoğraflar altında hashtag kullanımı da dikkat çekme konusunda etkilidir.

  1. Hikayeleri Ön Plana Çıkartacak Çıkartmalar Kullanma

Hikayelerim bölümünde yayınlanan fotoğraflarda farklı pek çok çıkartmalar kullanarak değişik algılar oluşturmak mümkündür. Aynı zamanda kişinin kendi yazdığı minik notlar da fotoğraflara farklı yazım stilleri ile eklenebilir.

  1. Instagram Profilinde Farklı Tema Kullanımı

İyi tasarlanan profil güzel profil oluşturmak konusunda etkilidir. Bir konu üzerinde zincirleme paylaşımlar yapmak takipçilerin artış göstermesinde etkilidir. Bir tema belirleyerek farklı mekanlarda veya farklı kişiler ile aynı temanın devam ediyor olması dikkat çekici görünmesinde etkilidir.

  1. Gönderi Tiplerinde Ayrıntılı Eğitimler Verme

Boomerang, slayt gösterisi, kolaj, video gönderileri gibi uygulamalar karışık yayınları düzenleme konusunda etkilidir. Makyaj videoları, yemek tarifleri, tadilatlar gibi konularda devamlı paylaşımlar ile eğitici ve öğretici paylaşımlara imza atılabilir. Uygulamalar video ile paylaşılırken fotoğraflar ile de aşamalar gösterilebilir. Hızlandırılmış video tekniği de bu gibi paylaşımlarda etkili bir yöntemdir. Aynı zamanda slayt gösterisi de uygulamalı işlerde etkilidir.

instagramda mavi tik nasıl alınır

Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı