Connect with us

Spor

İç Bacaklarınızı Çalıştıracak Hareketler ve Bilgiler

İç Bacaklarınızı Çalıştıracak Hareketler ve Bilgiler

İç bacak kısımlarımızda oluşan yağlar, bacaklarımızın kötü görünmesine neden olur. İç bacaklarınızı çalıştıracak hareketler bulunmakta. İç bacak basen bölgesinde bulunan, iki bacağımızın arasındaki bölgeye denir. İç bacak bölgesini çalıştırmak bir hayli zordur.

İç Bacaklarınızı Çalıştıracak Hareketler Neler?

1) Çapraz Lunge Hareketi: Bu hareketi yapmanız için gerekli bir ekipmana ihtiyacınız yok. Öncelikle, ayakta dik bir şekilde durun. Ayaklarınızı geniş bir açı ile (rahat hazır ol gibi) açın. Ardından sağ veya sol bacağınızı birbirine karşı çapraz hale getirin. Ve çok hafif öne eğilerek çömelin, ardından vücudunuzu yukarıya doğru itin. Hangi bacağınız çapraz şeklini almışsa, eski dik durduğunuz konuma geri gelin. Bu yaptığınız hareketi diğer bacağınız ile tekrar yapın. Bu hareketi yaparken 15 ile 30 saniye arasında bekleyin ve bacak değiştirin. Hareketi 10 ile 15 tekrar arasında yapabilirsiniz.

2) Pile Squat Hareketi: Bu hareket için gerekli bir ekipmana ihtiyacınız yok. Öncelikle, ayakta tekrar ayaklarınızı açacağınız bir şekilde durun. Dizlerinizi dışarıya dönük bir şekilde açın. Vücudunuz dik duracak şekilde, yavaşça çömelerek aşağıya doğru alçalın. Tekrar beklemeden yavaş olacak şekilde yukarıya doğru yükselin. Yine ayını hareketi yaparak alçalın yükselin. Bu hareketi 30 saniye kadar tekrar edin.

3) Paten Hareketi: Hareketi yapmak için gerekli bir ekipmana ihtiyacınız yok. Ayakta düz durun, sırayla geriye bir adım atarak ilk pozisyona geri dönün. Bu hareketi her bir bacak için 20 defa tekrarlamanız yeterli.

4) İç Bacak Sıkılaştırma Hareketi: Hareketi için gerekli bir ekipmana ihtiyacınız yok. Öncelikle sırt üstü uzanın, belinizin düz şekilde olmasına dikkat edin. Bacaklarınız düz olacak şekilde havaya kaldırın. Ellerinizi kaldırmadan iki yanda olsun. Bacaklarınız havada iken önce sağ bacağınızı açabileceğiniz yana doğru açın. Ardından geri getirin, aynı bacağınız için bu hareketi 15 defa yapın. Diğer bacağınıza da aynı hareketi uygulayın.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı