Connect with us

Sağlık

Güneş Işınlarından Nasıl Korunabilirsiniz?

Güneş Işınlarından Nasıl Korunabilirsiniz?

Bazı insanlar sahilde veya yüzme havuzundayken güneşten korunmak ister. Bununla birlikte, güneşte çok uzun süre kalırsanız UV ışınlarına maruz kalırsınız. Güneşten korunmanın en iyi yollarından biri sadece gölgede olmaktır. Eğer güneşte olacaksanız, kendinizi korumanın bazı basit yolları bulunur. Güneş ışınlarından nasıl korunabilirsiniz? bu sorunun yanıtı çok çeşitlidir.

Cildinizi Giysilerle Ve Gözlüklerle Koruyun

Güneş altındayken, vücudu mümkün olduğunca örten kıyafetler giyiniz. Bazı kumaş türleri hafif, ıslakken dahi UV ışınlarına maruz kalmaktan korur. Çamaşır deterjanı olarak kullanılan yeni ürünler, giysiyi etkilemeden UVF değerini artırabilir. Bununla birlikte, ne kadar ekstra koruma sağladıkları açık değildir. Gözlükler, gözün hassas bölgesini korur ve gözler için önemlidir. Gözlüksüz güneşte uzun süre kalmak göz hasarına neden olabilir. İdeal güneş gözlükleri, UVA ve UVB’nin% 99 ila% 100’üne bağlanmalıdır. Koyu renkler daha etkili değildir, çünkü güneşten koruyan ana koruma, görünmez kimyasal filtre ile sağlanır, renk ile sağlanmaz.

Güneş Kremi

Güneş kremi UV ışınlarından vücudu korur. Ancak bunun sadece bir filtre olduğunu ve tüm UV ışınlarını engellemediğini bilmeniz gerekir. Güneş kremi, güneş ışığına maruz kalma süresini uzatmanın bir aracı olarak değerlendirilmemelidir. Doğru kullanılsa bile, bazı ışınlar geçer ve bu nedenle diğer güneş koruyucu yöntemleri kullanmak gerekir. Güneşten koruyucular birçok türde mevcuttur – losyonlar, kremler, merhemler, jeller, spreyler, dudak kremi, bazılarıdır. Nemlendiriciler, rujlar ve makyaj gibi bazı makyaj ürünleri, güneş koruyucu filtreler içeriyorsa güneş koruyucu olarak kabul edilir. Ancak bu ürünler kontrol edilmelidir.

Okumaya devam et
Advertisement
ilgi çeken başlıklar…
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı