Connect with us

Sağlık

Göz Altı Torbalarına Doğal Çözümler

Göz Altı Torbalarına Doğal Çözümler

Göz altı morlukları dış görünümü olumsuz etkiler. Bitkin yorgun yada uykusuz görünmeye sebep olabilir. Göz altı torbalarına doğal çözümler ile dur diyebilirsiniz. Evde yapacağınız doğal yöntemler ile göz altı torbalarının görünürlüğünü azaltıp yok edebilirsiniz. Göz altı torbalarına böbrek hastalıkları, kafein, uykusuzluk, yaşlılık, yorgunluk, aşırı tuz tüketimi sebep olabilir. Azalması için beslenmenize özen göstermeli, uyku düzenine dikkat etmeli, alkol kullanımını azaltmalı ve bolca su tüketmelisiniz.

Soğuk Kompres

Soğuk damarlarda büzüşmeye sebep olacağından kılcal damarların geri çekilmesine yardımcı olur. Soğuk kompresi faklı bir çok şekilde gözlere uygulayabilirsiniz. Temiz bir bez veya havluyu buzlu suyla ıslatarak bir dakika boyunca gözleriniz de bekletin. İkinci bir yöntem ise 2 yemek kaşığını buzlukta yarım saat kadar bekletip çıkardıktan sonra göz altlarınızda iki dakika kadar bekletmeniz de torba görünümünün azalmasına yardımcı olacaktır. Soğuk kompres konusunda üçüncü bir yöntem ise marketlerde veya güzellik mağazalarından satın alabileceğiniz göz altı jel bantları bunlarda göz altlarına soğuk kompres etkisi sağlayacak ve göz altında torba görünümünün azalmasına yardımcı olacaktır. Bu jel bantları istediğiniz zaman buzlukta tutup çıkarıp göz altlarınıza uygulayabilirsiniz.

Patates ve Salatalık

Güzellik sırlarının bir çoğu arasında salatalığın etkileri mevcuttur. Salatalık içerisinde potasyum ve vitaminler tutar. Etkisi kanıtlanmış bir doğal güzellik ürünüdür yaklaşık yarım saat buzlukta beklettiğiniz salatalık dilimlerini göz altlarınızda 10 dakika kadar bekletin. İçerisinde bulunan vitamin ve potasyum sayesinde cildi yumuşatır göz altı morluk ve torbalarının azalmasına yardımcı olur.

Patates ise içerisinde bulunan nişasta sayesinde göz altı morluğunun rengini açar. Patates dilimlerini buzlukta beklettikten sonra göz altlarınıza uygulayarak göz altı morluk ve torbalarının görünümünde azalma sağlanır.

Okumaya devam et
Advertisement
ilgi çeken başlıklar…
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı