Connect with us

Teknoloji

Facebook Messenger Gece Modunu Kullanma

Facebook Messenger Gece Modunu Kullanma

Facebook günümüzde birçok insan tarafından en fazla kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yer alıyor. Facebook Messenger uygulaması insanların mesajlaşmalarını ve görüntülü sohbet etmelerini sağlayan popüler bir uygulamadır. Facebook; kullanıcılarına daha hizmet sunabilmek için gece modunu kullanıcıların hizmetine sunuyor. Yavaş yavaş kullanıcıların hizmetine sunulması planlanan gece modu özelliği ile Messenger uygulamasının arka planının siyah hale getirilerek kullanılması mümkün. Peki, Facebook Messenger Gece Modunu Kullanma işlemi nasıl yapılır?

Facebook Messenger Uygulaması ile Gece Modu Nasıl Aktif Hale Getirilir?

Facebook Messenger uygulamasını gece modunda kullanmak için kullanıcıların mesaj yollamak istedikleri kişiye hilal şeklinde bir emoji yollamaları gerekiyor. Bu emojinin mesajlaşmak istenen kişiye yollanması ile birlikte ekranda bir bildirim çıkar. Ekranda kullanıcıların karşısına çıkan bu bildirime tıklanması sonrasında Facebook Messenger uygulaması gece modunda kullanılmaya başlanabilir. Facebook Messenger uygulaması üzerinden hem sosyal ağlar üzerinden mesajlaşma fırsatı bulunması hem de sms gibi kısa mesajların yönetilebilmesi gece modunun kullanıcılar tarafından giderek yayılmasını sağlamakta. Facebook Messenger uygulaması içerisinde bulunan farklı çıkartmalar insanların daha eğlenceli bir şekilde sohbet etmelerine de yardımcı oluyor.

Facebook Messenger Gece Modunun Avantajları

Facebook Messenger uygulaması gece modunun kullanıcılara sağladığı avantajlar arasında; telefonların pil ömrünün daha fazla dayanmasını sağlaması, uygulama üzerinden mesajlaşan kişilerin telefonun gözünü almadan kullanmasını yer alır. Ayrıca karanlık bir ortamda bulunulduğunda diğer kişilerin telefon ışığından olumsuz etkilenmelerini önlemesi de gece modunun sağladığı avantajlar arasında yer alıyor.

Okumaya devam et
Advertisement
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı