Connect with us

Sağlık

Evde Yapabileceğiniz Temel Cilt Bakım Maskeleri

Evde Yapabileceğiniz Temel Cilt Bakım Maskeleri

Mevsimsel nemin değişmesi ile havalardan da etkilenen cildiniz için evde bir takım maskeler, bakım karışımları hazırlayabilirsiniz. Evde yapabileceğiniz temel cilt bakım maskeleri genel olarak evde ki malzemelerden hazırlayabileceğiniz basit ama vitamin değeri yüksek şeylerden oluşuyor. Evde kendi cilt bakımınızı gerçekleştirmek farklı ürünler kullanabilirsiniz. Her cilt kendini yenilemeye ve de nemlendirmeye yarayacak olan farklı mucizevî maskeler keşfedebilir. İşte tüm cilt tiplerine uygun nemlendirici ve de cildin kolojen dokusunu harekete geçirmeye yardımcı olan maskeler…

Kuru Ciltlerin En Çok Neye İhtiyacı Var

Kuru ciltli bay ve de bayanların, cilt bakımlarında en çok dikkat etmeleri gereken konuların başında; cilde gereken nemi sağlamaları gerekiyor. Nemsiz kalan bir ciltte; kırışıklık ve de renk farklılığı çok daha görülebilir hale gelebilir. Neme ihtiyacı olan ciltler kesinlikle sabun kullanmamalı. Bunun yerine gül suyu ya da soda kullanabilirler.

Kuru Ciltlere Nem Bombası

Ancak yüzlerinin temizliğini ne ile yaparlarsa, yapsınlar mutlaka nemlendirmek için bir maske hazırlamaları gerekiyor. Bu maskeyi karma ciltlerde kullanabilir. Neme ihtiyacı olan kuru ciltlere en iyi gelen maskelerden olan; bal ve avokadolu maskeyi evde de hazırlamanız mümkün. Öncelikle iyice olgunlaşmış olan bir avokadoyu ikiye bölerek içini bir kaşık yardımı ile bir kaseye çıkartınız. Daha sonra bir çatal yardımı ile iyice eziniz. İçine iki çay kaşığı süzme bal ekleyerek, avokado ile bütünleşmesini sağlayınız. Bu karışımı yüzünüzün kuruduğunu hissettiğiniz her an cildinize uygulayabilirsiniz.

Okumaya devam et
Advertisement
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı