Connect with us

Cilt Bakımı

Evde Spa Tadında Ayak Bakımı

Evde Spa Tadında Ayak Bakımı

Özellikle yorgun geçen bir haftanın sonunda evde spa tadında ayak bakımı yaparak tüm yorgunluk ve stresten kurtulabilirsiniz. Bu sayede ayrıca yüksek fiyat tarifeli masaj merkezine gitmenize de gerek kalmaz. Yapmanız gereken tek şey ev ortamında kaç basit malzemeler hazırlamaktır.

Evde Spa Tadında Ayak Bakımı İçin Hazırlamanız Gereken Malzemeler

Evde kolayca uygulanan ve tavsiye edilen spa tadında ayak bakımı için ilk olarak her iki ayağınızı da sokabileceğiniz büyük çapta bir leğen veya kap temin etmelisiniz. Sonrasında sıcak su ve havlunuzu hazırlamalısınız. Akabinde deniz tuzu ve mevcut olması durumunda tercihiniz doğrultusunda lavanta yağı veya farklı türden hoş kokulu doğal bir yağ tercih etmelisiniz.

Sonrasında 2 veya 3 yemek kaşığı oranında süt tozu ve 1 yemek kaşığı oranında badem yağı temin etmelisiniz. Akabinde bir avuç taze gül yaprağı, ayak törpüsü ve son olarak da kaliteli bir nemlendirici krem temin etmeniz yeterlidir.

Evde Ayak Bakımı Yapılmasının Faydaları

Evde ayak bakımı yapmanın ayrıca birçok faydaları da bulunuyor. Ev ortamında düzenli bir şekilde ayak bakımı yapmanız beraberinde cildinizin sağlıklı kalmasını sağlar. Ayaklarda meydana gelen nasır ve benzeri türden sorunların etkisini kaybetmesini sağlar ve ayaklarınızın yumuşaksı bir doku kazanmasına destek olur.

Ayaklarınız tüm bedeninizin taşınmasında görev üstlendiğinden çoğu zaman ayak kaslarında yorgunluk ve gerginlik durumu hasıl olabiliyor. Ilık ayak banyosunda tercih ettiğiniz deniz tuzu ve esansiyel yağlar sayesinde ayak kaslarınızın gevşemesini sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte evde ayak bakımı sayesinde ayak kaslarınızda sağlıklı kan dolaşımı sağlayabildiğinizde ayak sağlığınızın korunmasına yardımcı olabilirsiniz.

Okumaya devam et
Advertisement
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı