Connect with us

Makyaj

En Uygun Düğün Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

En Uygun Düğün Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

Düğün makyajı yapmanın bazı püf noktaları vardır. Her makyaj her cilde ve göz rengine uygun olmaz. Bu sebeple kişinin en doğru makyajı seçmesi için saç rengine göz rengine cilt tonuna en uygun makyajı seçmesi gerekir. En uygun düğün makyajı nasıl yapılmalıdır? Düğün makyajı yapmak için işin uzmanlarından yardım almak doğru bir tercih olacaktır.

Ten Makyajı Seçimi

Cilt tonuna uygun fondöten kullanımı çok önemlidir. Düğün makyajı olduğu için fondöten seçimi kapatıcı özellikte olmalıdır. Özellikte yağlı cilt tonlarının fondöten seçimi mat tonda olmalıdır. Mat fondöten cildin yağlı ve parlak görünümünü gizleyecek ve kusursuz bir görünüm yaratacaktır. Cildin bir gece önceden nemlendirilmesi ve maske yardımı ile canlı ve parlak görünüme kavuşturulması önem arz eder. Kuru ciltler için mat fondöten seçimi önerilmez, cilt kuru olduğundan mat fondöten tercihi ile solgun bir görüntü verebilir kuru ciltler cildi parlak ve canlı gösterecek fondöten seçimi yapmalıdır.

Göz Makyajı Gölgelendirme ve Ruj

Gelin makyajında tenin güzel gösterilmesi için gölgelendirme seçimi ve naturel allık kullanımı önem arz eder. Kamera ve fotoğraf, mekân ışıklandırması altında olacak gelinler allık seçiminde canlı pembe veya kırmızı renklerden ziyade naturel kahve tonlarını seçmelidir. Esmer gelinler için şeftali tonları uygun görülürken açık tenli gelinler için koyu bronze tonlar seçilebilir sarışın gelinler içinse açık pembe tonları tercih edilebilir. Gözler en önemli detaylardan olacaktır. Takma kirpik uygulaması düğün makyajında göz şekline göre seçilmelidir. Göz makyajı için ise siyah tercih edilmemeli yüzü daha aydınlık gösteren simli kahve, tozpembe, açık ya da koyu kahve, bronze tonları tercih edilmelidir. Eyeliner dokunuşu ile birlikte kusursuz bir göz makyajına ulaşılır. Özellikle göz makyajı ile star olmak isteyen gelinler yoğun göz makyajı yapacaklarsa nude ve mat rujları veya dudağı yok eden tonları tercih edebilirler.

Okumaya devam et
Advertisement
ilgi çeken başlıklar…
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı