Connect with us

Spor

En Fazla Kalori Yakabileceğiniz Hareketler Nelerdir?

En Fazla Kalori Yakabileceğiniz Hareketler Nelerdir?

Birçok kişi saatlerce egzersiz yapmasına rağmen çok fazla kalori yakmayı başaramaz. Bunun için doğru egzersiz türü önemlidir. 3 saatte yaktığınız kaloriyi 1 saatte rahatlıkla yakarak süreden kar etmeniz mümkündür. en fazla kalori yakabileceğiniz hareketler nelerdir?

1 Kilo Vermek İçin Kaç Kalori Yakılmalıdır?

Ortalama 70 kilo olan birinin 1 kilo verebilmesi için 7.500 kalori yakması gerekmektedir. Sizde kilonuza göre bunu hesaplayabilir ve yaptığınız egzersizleri buna göre ayarlayabilirsiniz. Böylece programlı bir şekilde yaptığınızda kaç günde kaç kilo verebileceğinizi hesap edebilirsiniz. Bunu yaparken aldığınız kalori miktarını da hesaplamanız gerekmektedir. Az kalori alıp, çok kalori yakmalısınız.

En Fazla Kalori Yakabileceğiniz Hareketler Nelerdir?

En fazla kalori yaktıran 3 egzersizden biri seçerek ve 3’ünü de programınıza katarak hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Uzmanlara göre bu egzersizlerden biri seçilmeli ve günde 1 saatten fazla yapılmamalıdır.

1- Çok Hızlı Koşmak: çok hızlı koşarak 1 saatte 1100 kalori yakabilirsiniz. Fakat bunun için dayanıklı olmasınız. Bünyeniz buna dayanıklı değilse 5 dakika ile başlayarak her 3 günde bir 5 dakika artırarak yapmalısınız. Koşu sırasında koşu ayakkabısı, rahat tayt olmalıdır. Her zaman düz yerde koşmalısınız.

2- İp Atlamak: internet üzerinden ucuz fiyata alabileceğiniz ip ile 1 saatte 1.050 kalori yakmanız mümkündür. Bunun için evde olsanız bile spor ayakkabınızı ve rahat spor kıyafetinizi giymeyi unutmayın. Alışkın değilseniz 10 dakika ile başlayıp her gün 5 dakika artırarak bünyenizin alışmasını bekleyebilirsiniz.

3- Tempolu Yüzmek: yüzmek en faydalı sporlardan biri olarak bilinmektedir. Tempolu yüzerek 1 saatte 900 kalori yakabilirsiniz. Sadece kalori yakmayı sağlamaz ayrıca bütün vücut kaslarının gelişmesini sağlar.

Okumaya devam et
Advertisement
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı