Connect with us

Sağlık

Doğru Diş Fırçası ve Diş Macunu Nasıl Seçilir?

Doğru Diş Fırçası ve Diş Macunu Nasıl Seçilir?

Dişleriniz en çok dikkat çeken yönünüz olduğundan dolayı bakımı konusunda da son derece titiz olmak gerekir. Diş macunu ve fırçası bu bakımın tamamlanmasında günlük olarak rol oynar. Bundan dolayı da doğru diş fırçası ve diş macunu nasıl seçilir? sorusunun cevabına dikkat etmek gereklidir. İlk olarak seçim yapmadan önce dişlerinizin ne gibi sorunları olduğu ve nasıl çözüleceği konusunda bir bilgi sahibi olmanız gerekir. Çünkü diş macunlarının birçok özelliği vardır. Doğru seçim yapmak için bu detayların bilinmesi önemlidir.

Diş Macunu Seçimi

Diş macunlarının üzerinde yazan birbirinden farklı özellik kafa karışmasına neden olabilir. Bunun olmaması adına dişlerinizin beyazlatılması, nefesinizin ferah olması veya tartar gibi sorunların ortadan kaldırılması konusunda bir karar vermelisiniz. Bu konularda ihtiyaçlarınıza göre hareket edebilirsiniz. Bir başka dikkat edilmesi gereken detay ise içeriklerdir. İçerikleri macunlarına arkasında var olan renklere göre seçebilirsiniz. Bitkisel içerikte olması son derece iyi bir seçim olacaktır.

Diş Fırçası Seçimi

Diş fırçası seçerken de sertlik derecesi ilk olarak akıllara gelen sorudur. Dişlerinizin ihtiyacınız olandan daha sert bir fırça ile fırçalanması diş etinize zarar verilmesine neden olabilir. Bunun için orta sertlik en genel tercihtir. Bir başka detay ise fırçanın kıl sıklığıdır. Temiz bir bakım için sık şekilde oluşturulmuş bir fırça seçiminde bulunmalısınız.

Okumaya devam et
Advertisement
ilgi çeken başlıklar…
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı