Connect with us

Sağlık

Diş Ağrısı İçin Karanfil Yağı Nasıl Kullanılır?

Diş Ağrısı İçin Karanfil Yağı Nasıl Kullanılır?

Farklı nedenlere bağlı olarak diş ağrısı yaşayan kişiler, karanfil yağı ile doğal şekilde ağrılarını yok edebilir. Diş ağrısı için karanfil yağı nasıl kullanılır? sorusunu yönelten kişiler, bu ürünü farklı şekillerde kullanabilir. Karanfil yağının içerisinde bulunan çeşitli bileşenler, ağız içindeki iltihapları yok eder. Bu ürün ağız içinde doğal anestetik özelliği gösterdiği için farklı diş ağrılarını yok edebilir.

Karanfil Yağı Dişe Nasıl Uygulanır?

Diş ağrısı için karanfil yağının en yaygın kullanımı, doğrudan ağrılı bölge üzerine yapılan uygulamadır. Ucu pamuklu olan bir çubuğu karanfil yağına batırarak doğrudan ağrıyan bölgeye temas ettirin. Ağrılı bölgeye sürdüğünüz yağı ortalama olarak 15-20 dakika kadar bekletin. Sonrasında ağzınızı tuzlu su ile yıkayarak yağı bölgeden temizleyin. Uygulama sırasında mümkün olduğu derecede yağı yutmamaya özen göstermeniz gerektiğini de unutmayın.

Diş Üzerine Karanfil Yağı İle Kompress

Karanfil yağını doğrudan ağız içine temas ettirmek istemeyen kişiler için kompress uygulaması daha etkili olacaktır. Bu yöntem için bir kaseye yarım çay kaşığı zeytinyağı ekleyin. Yağın üzerine 2-3 damla kadar da karanfil yağı kattıktan sonra bir miktar pamuk üzerine bu karışımı yedirin. Ardından bu pamuğu ağrılı bölgenin üzerine koyarak 15-20 dakika kadar bekletin. Ardından pamuğu bu bölgeden çekerek ağzınızı yine tuzlu su yardımı ile yıkayın. Bu yöntemde ağız bölgesi karanfil yağı ile daha az temas edecektir.

Okumaya devam et
Advertisement
ilgi çeken başlıklar…
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı