Connect with us

Teknoloji

Chromebook Nasıl Sıfırlanır?

Chromebook Nasıl Sıfırlanır?

Chromebook bir sorunu giderme, yeni bir hesap ile giriş yapma ve benzeri sebepler ile sıfırlanabilir. Chroombook’unuzu fabrika ayarlarına döndürerek ilk aldığınız günkü gibi olmasını ve sorunsuz çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bu işlem ile Chromebook sabit sürücünüzün tüm bilgileri silinir. Buna indirilenler klasörünüzdeki tüm dosyalar da dahildir. Son derece kolay ve kısa bir işlem olan chromebook nasıl sıfırlanır? sorusunun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Chromebook Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Chromebook’unuzu adım adım nasıl fabrika ayarlarına döndürebileceğinizi aşağıdaki adımları takip ederek öğrenebilirsiniz.

1. Öncelikle Chromebook oturumunuzu kapatın.

2. Ctrl + Alt + Üst Karakter + R tuşlarına basarak bir süre basılı tutun.

3. ”Yeniden başlat” seçeneğini seçin.

4. Karşınıza çıkan kutucukta ”Powerwash Devam”a tıklayın.

5. Tüm bu adımları uyguladıktan sonra Google hesabınızın oturumunu açın. Chromebook sıfırlama işleminden sonra ilk oturum açtığınız hesap cihaz sahibinin hesabı olarak belirlenecektir.

6. Chromebook’unuz sıfırlandıktan sonra Chromebook’unuzu tekrar kurun. Eğer bir sorundan ötürü sıfırlama işlemi yaptıysanız sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Hangi Durumlarda Chromebook’unuzu Sıfırlamalısınız?

Bazı durumlarda Chromebook’u sıfırlamanız gerekebilir. Buna örnek olarak “Bu Chrome cihazını sıfırla” mesajı görmeniz olabilir. Bu noktada Chroombook’unuzu sıfırlamak en mantıklısı olacaktır. Öte yandan kullanıcı profiliniz ya da ayarlarınız ile ilgili sorunlar yaşadığınızda, Chromebook’un sahibini (yeniden oturum açarak) değiştirmek istediğinizde ve Chromebook’u tekrar başlatmayı denediğinizde normal bir şekilde çalışmıyorsa Chromebook’unuzu fabrika ayarlarına geri döndürerek sıfırlayabilirsiniz.

Okumaya devam et
Advertisement
ilgi çeken başlıklar…
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı