Connect with us

Anne & Çocuk

Bebek Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Bebek Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Her ebeveyn bebeklerini en iyi şekilde yetiştirmek ister. Sağlıklı bir bebeğin zihinsel, bedensel ve sosyal anlamda gelişimi için araştırmalar yaparak en iyisini uygulamak istenir bebeğe… Ancak bebek bakımında doğru bilinen yanlışlar oldukça çoktur. Bu yanlışlardan bebeğinizi korumak için yazı içeriğini okumak faydalı olacaktır.

Zararlı Sonuç Doğuran Yanlışlar

Bebekler ilk doğduğu andan itibaren emme refleksine sahip olarak anne memesini emer ve doyacağı kadar sütü emer. Annelerin tamamı bebeğine sütün az geldiğini bebeğin doymadığını söylerler. Çevrede bunu körükler. Kundaklamak eski ve cahilane bir yöntem olarak görülse de çok sıkılmadan yarım kundak yapmak bebeğin ellerinin refleksini düzenlemektedir. Ayrıca bebeğe yaz kış fark etmeksizin çok giysi giydirmek. Uykuya dalan bebeği yine sürekli sallamak ta doğru bilinen yanlışlar arasında en sıklıkla yapılanlar arasında yer alır.

Daha Neler

Her ağladığında doktora götürmek, karanlıkta uyutmaya çalışmak, altı pişik olmasa bile her defasında pişik kremi sürmek, üşütmek korkusu ile ayda bir yıkamak, göbek bağı düşmeden yıkamamak gibi daha pek çok doğru bilinen yanlışlar bebek bakımında uygulanır.

Ama en önemlisi anne kokusuna ve anneye ihtiyacı olan bebeği doğduğu andan itibaren anneden ayırarak kendi beşiğinde yatırmak. Bu doğru bilinen yanlışlar sonraki süreçlerde bebeklerin bağışıklık ve gelişim yönlerini her açıdan olumsuz etkileyecek sorunlar olarak belki de telafisi olamayacak şekilde ebeveynlerin karşısına çıkacaktır.

Okumaya devam et
Advertisement
ilgi çeken başlıklar…
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı