Connect with us

Spor

Basen Bölgesindeki Yağlardan Kurtulmak İçin Hangi Hareketler Yapılmalıdır?

Basen Bölgesindeki Yağlardan Kurtulmak İçin Hangi Hareketler Yapılmalıdır?

Günümüzde insan gücünün yerini elektronik aletlerin alması ve masa başı işlerin artması neticesinde hareketlerin azalması ve dolayısı ile basen, bel ve karın çevresinde yağlanmanın artması kaçınılmaz olmuştur. Birçok kişinin araştırdığı ve merak ettiği soru; basen bölgesindeki yağlardan kurtulmak için hangi hareketler yapılmalıdır?

Basen Bölgesindeki Yağlanmadan Kurtulmak İçin Yapılacak Egzersizler

Basen ve kalça bölgesindeki yağlanmalar özellikle kadınların derdi olmuştur. Çünkü giyecekleri kıyafetlerin seçiminde söz konusu bölgelerdeki yağlanmalar etkili olmaktadır. Fakat bu kilolar kalıcı değildir ve kurtulmak için birkaç egzersizde yeterli olacaktır. Günde yaklaşık 45 dakika koşmak, bisiklet binmek, ip atlamak gibi dışarıda yapılan hareketler basen eritmede etkili tekniklerin başında gelmektedir. Ayrıca evde de bazı egzersizler yaparak sıkılaşabilir ya da basen bölgesindeki yağlardan kurtulabilirsiniz. Bu hareketler ise; yan yatar pozisyonda iken bacağı aşağı yukarı hareket ettirmek bu hareketi 15 defa 3 set halinde uygulamak gerekir, iki elde ortalama 5 kilogramlık dambıllar varken çömelip kalkmak bu hareket ise 10 defa 3 set halinde yapılmalıdır. Sırt üstü yatar pozisyonda iken bacakları 90 derecelik açıda indirip kaldırmak bu hareket yine 15 defa 3 set olarak uygulanmalıdır.

Basen Bölgesindeki Yağlardan Kurtulmak İçin Diyetinizde Olması Gerekenler

Beden sağlığımızın korunmasında olduğu gibi yağlardan kurtulmak içinde uygulanması gereken işlemlerin başında uygun bir diyet vardır. Basen bölgesindeki yağlardan kurtulmak için genel diyet kurallarını benimsemek gerekmektedir. İlk olarak protein ağırlıklı beslenmek gerekmektedir. Salata ve sebze yemeklerine ağırlık verilmeli, cips, kola gibi yağlı ve asitli yiyecek ve içeceklerden uzak durulmalıdır.

Okumaya devam et
Advertisement
ilgi çeken başlıklar…
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı