Connect with us

Sağlık

Ayak Kokusundan Kurtulmanın Doğal Yolları

Ayak Kokusundan Kurtulmanın Doğal Yolları

Ayaklar insan bedenini gün içerisinde yüklenen en önemli organdır. İş ve sosyal hayatın içerisinde ayaklar sürekli ayakkabı içerisinde olduklarından dolayı istenmeyen kokuları da ortaya çıkarıyor. Ayak kokusu hem kişinin hemde çevrenin hiç istemediği bir durumdur. Ayak kokusundan kurtulmanın doğal yolları ise oldukça işe yaramaktadır.

Ayak Kokusu Neden Oluşur?

Bazı bireylerde ayak kokusu çok fazla olduğundan dolayı kurtulmak için birçok yöntem aranır ve uygulanır. Ayak kokusu genel olarak bakıldığında yetersiz bakım ve temizlik, yanlış ayakkabı, çorap seçimi ve stresten oluşabilmektedir. İstenmeyen ayak kokularından kurtulmak için bazı önemli kürlerle tamamen bu istenmeyen durum yok edilebilir. Düşük maliyetlerle ve çok pratik tariflerle ayak kokusundan kurtulmak çok kolaydır.

Ayak Kokusundan Kurtulmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Ayak kokusundan kurtulmak için 1 bardak elma sirkesi ve 3 bardak suyu karıştırıp ayaklarınızı içine batırın ve en az yarım saat bekletin durulayın ve kurulayın. Ayaklarda oluşan bakteri bu şekilde yok olacaktır. Ayrıca bir tatlı kaşığı karbonatı sıcak suyun içine atın ve ayaklarınızı bekletin. Kısa sürede ayak kokunuzdan eser kalmayacak. Bir miktar ılık suyun içine bir adet limon sıkın ve ayaklarınızı bir süre bekletin. Ardından hemen kurulayın ve pamuklu çoraplar giyin. Yarım kova suyun içine 3-4 tane poşet çay atıp biraz bekleyin. Ayaklarınızı içine bırakın ve yarım saat bu suda tutun. Ayak kokusu kısa sürede gidecektir.

Okumaya devam et
Advertisement
ilgi çeken başlıklar…
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı