Connect with us
internetin sahibi

İnternet

Amerika İnternetin Tek Sahibi Değil, İnternet Artık Herkesin

Amerika İnternetin Tek Sahibi Değil, İnternet Artık Herkesin

Yıllardan beri kullandığımız internet in hiç kime ait olduğunu düşündünüz mü veya acaba İnternet’te dolaşırken birileri sürekli beni izliyor mu? Bence muhakkak düşünmüşsünüzdür. Bende bazen düşünüyorum ön kameramdan beni izleye biri var mı acaba. Eskiden böyle şeyler pek düşünülmezdi ama son zamanlardaki komplo teorileri Amerika ‘yı ve CIA yı dünyanın en büyük hacker çetesiymiş gibi gösterdi. Aslında bence olamaz mı olabilir çünkü en son Apple ın dünyanın her yerine internet götürme isteği benimde kafamı karıştırdı.

Ama Cıa Herkese Yetişemez.

Evet, doğru duydunuz CIA ‘nın bu kadar büyük bir gücü olamaz zira bunun için birkaç milyon çalışana ihityaç vardır. Ve şu soru akla gelir CIA benim bilgilerimi ne yapsın. Paranoyak olmayalım arkadaşlar sadece araştırarak bunun cevabını görebilirsiniz bende size şunu söyleyeyim Gerçekten de artık Amerikan haydutları interneti kontrole alamıyorlar işte bu yüzdendir ki insanları İnternet’e soğuk yaklaşmalarını inandırmak için böyle paranoyalar ortaya atıyor ve kendi medya servisiyle bunu bize empoze ediyor.

Amerika Veya Başka Büyük Bir Güç Yok Nette

İnternet artık kendi içinde farklı bir devlet ve bu devlet kollara ayrılmaya başlıyor buda suni güçleri kendinden uzaklaştırıp sanal güçleri kendine yoğunlaştırıyor. Şuanda bir güç olmasa da gelecekte bu gücü biz doğuracağız gibi. Çünkü boşluk dolmak zorundadır. Bu fiziğin bir kuralıdır. Boşluk her zaman dolmaya mahkûmdur.

Şuanda İnterneti Rahatça Kullanın.

En önemli kural şuanda kullanıp bu yazıyı unutmamak çünkü bu yazı sadece şuan için geçerlidir. İnternet kendine bir imparator bulana kadar rahatız. Gelecekte hangi güç güç gelecek, sanal mı değil mi Allah u âlem ama bu boşluğun bir gün dolacağı kesindir. Biz böyle şeylere kafamızı takmak zorundayız ve bu sorunlarla ilgilenmek zorundayız. Çünkü aslında küçük gibi görünse de bunlar çok büyük sorunlar.

Okumaya devam et
Advertisement
ilgi çeken başlıklar…
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı