Connect with us

Diyet ve Beslenme

Açlık Hissetmemek İçin Bunları Tüketin

Açlık Hissetmemek İçin Bunları Tüketin

Çoğu kişinin sürekli yaşadığı sağlık sorunlarından biri sürekli açlık duygusudur. Bu durum kandaki glikoz seviyesinin düşmesinden kaynaklanır. Daha anlaşılır bir dille söylemek gerekirse kandaki şeker miktarının azlığı kişiye sürekli aç olduğu hissini verecektir. Eğer zaman zaman kendinizi aç hissediyor ve el ayak titremesi sorunu yaşıyorsanız açlık hissetmemek için bunları tüketin yazımızda yer alan bilgileri uygulayabilirsiniz.

Aç Karnına Şekerli Su İçin

Açlık hissini vücudunuzdan atmanızın ilk yöntemi doğrudan şeker tüketmemektir. Bunun için sabah aç karnına ılık şekerli su için. Ardından yapacağınız kahvaltıda protein, karbonhidrat ve yağ ihtiyacını karşılayacak şekilde gıda tüketin. Ara öğünü atlamayın ve eğer ara öğünde meyve tüketemeyecekseniz mutlaka meyveli veya çikolatalı süt için.

Öğün Atlamamaya Özen Gösterin

Her gün sabah 8’de evden çıkıp akşam 18’de eve girecek şekilde bir iş programınız varsa öğünlerinizi kendiniz belirlemelisiniz. Sabah 7.30’da yapacağınız bir kahvaltıdan sonra saat 10.30’da mutlaka hafif gıdalar tüketin. Bu gıdalar yulaf veya ceviz olabilir. Öğle yemeğinizi saat 13.00’da bir kâse çorba, 1 porsiyon sebze yemeği olarak belirleyin. Asitli içecek tüketmemeye özen gösterin. Saat 15.30’da mutlaka çikolata veya elma armut tarzında meyve yiyin. Eğer bunlar yoksa yoğurt tercih edebilirsiniz. Akşam 18.30’da hafif akşam yemeği tercih etmelisiniz. Yemeğin yanında bir dilim ekmek yemeyi ve salata tarzında vitaminli bir karışım tüketmeyi de ihmal etmeyin. Saat 22.30 – 23.00 arası mutlaka bir kase yoğurda evinizde olan bir meyveyi doğrayarak tüketin. Bu reçeteyi uyguladığınızda hiçbir şekilde açlık hissetmeyecek ve aynı zamanda kilo da almayacaksınız. Tüm bunların yanı sıra gün içinde mutlaka 2 litreden fazla su tüketin. Su sizin enerji ihtiyacınızı karşılamanızı sağlayacaktır.

Okumaya devam et
Advertisement
Yorum yapmak için tıklayın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement
Yukarı